Apie šunų poilsį

 

Ką šiuo metu daro jūsų šuo? Didelė tikimybė, kad jis miega.
Miegas yra gyvybiškai svarbus fiziologinis procesas, kurio šuniui reikia, kad atgautų jėgas bei energiją.
Šunys miega daugiau nei mes, tačiau jie taip pat dažniau prabunda. Mes miegame visą naktį, o šunys paprastai miega nedideliais intervalais visą dieną ir naktį.
Ar kada nors susimąstėte, nuo ko priklauso šunų miego trukmė?

⏳Amžius. Šuniukai ir vyresnio amžiaus šunys miega daugiau nei sveiki suaugę šunys. Kaip ir kūdikiai bei vaikai, šuniukai didžiąją dienos dalį praleidžia žaisdami ir tyrinėdami naują pasaulį. Jiems reikia 18-20 valandų miego. Vyresniems šunims (senjorams) taip pat reikia daugiau poilsio, nes jie lengviau pavargsta.

🐶Veislė. Didelių veislių, kaip pvz. niūfaundlendų, mastifų, senbernarų ir Pirėnų kalnų šunų veislės šunims miego reikia dažniau nei jų mažesniems bendraamžiams. Šuns miego trukmė dažnai priklauso nuo to, kam jis buvo išvestas. Pavyzdžiui, darbinių veislių šunys yra budresni, nes jų darbas reikalauja dėmesio. Šunys, kurie nebuvo veisiami specialiam tikslui, gyvena sėslų gyvenimo būdą.

🌞Orai. Kaip ir žmonėms, kai kuriuos uodeguotuosius apniukusi diena veikia taip, kad jie tampa vangūs ir mieguisti. Karštis taip pat turi įtakos mieguistumui. Dažnai šunys daugiau miega per karščius arba debesuotomis dienomis.

🩺Liga. Kai žmonės prastai jaučiasi, jie nori daugiau miegoti. Taip pat ir su šunimis. Jei gyvūnas serga, yra silpnas, o taip nutinka sergant daugeliu ligų, jis ilsėsis ilgiau nei įprastai.

😔Nuo patiriamo streso ir nuovargio. Jei šuo patyrė stresą arba jo dienos buvo labai įtemptos, jis gali miegoti labai ilgai, kartais ištisas dienas. Jei šuo yra pernelyg susijaudinęs, jis negali užmigti. Jei nėra dirgiklių, jie labai greitai užmiega.

⚽️Gyvenimo būdas. Jei šuo daug laiko praleidžia vienas ir nuobodžiauja, jis gali miegoti daugiau nei šuo, kurio šeimininkai gyvena aktyvų gyvenimo būdą.

Būtina žinoti, kad mažiems šuniukams reikia išmiegoti tam tikrą valandų kiekį, žadinti jokiais būdais negalima, kilnoti miegančio šuniuko, taip pat. Mažas šuo miegodamas apsiramina, formuojasi jo psichika, todėl, jei namuose yra vaikai, suaugę turi paaiškinti, kad vaikai negali šuniuko kliudyti,tampyti, kelti ar pan. kol šis miega.

Teksto autorė:
Ivona Kazakevič – jaunesnioji trenerė.

https://www.facebook.com/dogpunk.lt/photos/a.115688423579905/230880428727370/