Trenerė Ivona Kazakevič

2024.04.21

Tęsiam Obedience Instructor mokymus Lenkijoje 🥳 Mūsų laukia 8-nių mėnesių mokymosi kursas, viename gražiausių Lenkijos miestų – Toruń ☺️ Pradedant mokymus buvome maloniai nustebintos ir mums taaaip patiko, kad kurso metu dirbama ne tik su šunimis, (obedience pratimai ir detalės, tarpusavio ryšio tvirtinimas su jais, socializacija, fizinis pasiruošimas ir tt.), bet ir su mumis- šeimininkais. Savo srities profesionalė, pilnu žinių bagažu iš sporto psichologijos akademijos supažindins mus su protinio lavinimo technikomis ir sporto psichologija. Kaip tai yra svarbu! 🙈 Dėstys ir mokys, kaip tinkamai parengti save psichologiškai (šeimininko motyvacija/demotyvacija, požiūris į pralaimėjimus ir sunkumus, emocijų pakilimas nuo rezultatų..), nes tai yra ne ką mažiau svarbu, kaip tinkamai paruošti šunį į sportą. Norint pasiekti rezultatų turime su šuniu būti komanda.

🫶 Grįžome į Lietuvą su didele motyvacija ir žibančiom akim, su namų darbais. Mokymai vėl laukia už kelių savaičių, tad žinom vieną – mokslo šaknys karčios, o vaisiai saldūs, juk tais vaisiais pasidalinsime ateity ir su jumis 😉 O svarbiausia tai, kad ten labai smagu ir patinka mūsų šunims! ☺️🐾💕

______________________________________________________

ŠUNS KAILIO/AUSŲ/DANTŲ/NAGŲ PRIEŽIŪRA. KANČIA AR MALONUMAS?

Visi šunys turi būti prižiūrėti: kailis švarus, blizgus ir šukuotas; nagai apkirpti; ausys ir dantys išvalyti. Bet vieniems šeimininkams ir jų šunims šios procedūros kelią nerimą ir stresą, o kiti mėgaujasi tuo.

Priežiūra svarbi ne tik dėl grožio:

👉kailio priežiūra leidžia laiku pastebėti šuns odos problemas;

👉 nenukirpti nagai gali įaugti į pėdą ir šuniui sukelti daug nepatogumų;

👉 didelės apnašos ant dantų, dantų akmenų kaupimas, dantenų ligos – reguliariai valydami dantis išvengsite šių problemų.

Bet kuris šuo turėtų būti pripratinamas prie visų šių procedūrų, idealiu atveju – jauname amžiuje. Kuo vyresnis augintinis, tuo sunkiau tai padaryti. Žinoma, situacijų būna įvairių: galbūt šuo pas jus atkeliavo iš prieglaudos jau suaugęs. Nedelskite – pradėkite šiuos pratimus dabar! Taip išvengsite problemų ateityje – juk niekada iš anksto nežinai, su kuo teks susidurti gyvenime su šunimi, todėl kai kurioms situacijoms geriau pasiruošti iš anksto.

❗️Ir, svarbiausia, ugdykite šuns pasitikėjimą jumis – toks yra pagrindinis pratimų tikslas 🐩

Pratinti šunį prie procedūrų negalima tada, kai tikrai reikia nuplauti/iššukuoti/lašinti jį ir pan.- reikia jį pratinti prie jų atskirais pratimais (apie konkrečius pratimus tam tikroms procedūroms aprašysime sekančiuose postuose).

📸 šiame video matote trenerės Ivona Kazakevič šunys, Airą ir Sky’jų, kurie mėgaujasi maudymosi ir kailio sutvarkymo procedūra ☺️

https://www.facebook.com/dogpunk.lt/videos/172758625751926

____________________________

2023.05.20 d.

Akimirkos iš trečios Instruktor Obedience 2023 mokymų dalies Lenkijoje😍

Visi šunys yra skirtingi ir labai džiaugiuosi, kad prie kiekvieno prieinama individualiai. Gavome labai daug patarimų darbui tiek iš šuns psichologinės pusės, tiek iš fizinės.

Labai savimi didžiuojuosi, kad dalyvauju šiame kurse. Išmoktų pratimų dėka jaučiu kaip sustiprėjo mūsų su Sky tarpusavio ryšys, pasitikėjimas ir milžiniškas noras kasdien grįžti prie treniruočių 😁

📸 Za piękne zdjęcia dziękuję dla Ewelina Sławska

________________________________________________

2023.03.20 d.

Aštuonių mėnesių mokslų kelionė prasideda 🙂

Prieš kokius 3 metus naršant Facebook’e pamačiau nuotrauką, kurioje buvo kelios šunų trenerės iš Lietuvos, su diplomais už sėkmingai baigtus aštuonių mėnesių FCI Obedience Instruktoriaus mokymus Lenkijoje (jų tarpe buvo ir Žana @zanadogtrainer). Tada pagalvojau “vau, geras! Virš pusę metų važinėti į Lenkiją, kad mokytis su šunimi.. čia tai bent! Aš irgi taip norėčiau”. Bet tada dar dirbau rinkodaros skyriuje, nepažinojau asmeniškai Žanos ir net negalėjau pagalvoti, kad greitai paliksiu taip patinkantį man darbą įmonėje ir dirbsiu su šunimis.

Prieš Naujuosius metus pastebėjau, kad Lenkijos treneriai kviečia prisijungti prie mokymų (ten pat, kur prieš kelis metus baigė Žana). Pažiūrėjau į šalia saldžiai miegantį Sky’jų ir užtikrintai bei ryžtingai sau pasakiau „tai mūsų šansas”. Nors buvo apie 1 val. nakties, parašiau Žanai, paklausiau „Ar man pavyks?”, nes visgi 8 mėnesiai mokslo, nuolatinis važinėjimas į Lenkiją…gavus atsakymą „Be abejo!” nieko nelaukus, tuoj pat užsiregistravau į mokymus. 

Ir štai aš čia. Laiminga! Esu pasiryžus, nusiteikus žingeidžiai ir toliau gilinti žinias apie šunis, jų psichologiją ir Obedience sportą.

Sky’jui beje čia irgi patinka 😍

Instagramm – @iwonakaaz

Facebook – https://www.facebook.com/iwona.kazakiewicz