KAIP PRATINTI ŠUNIUKĄ TUŠTINTIS LAUKE

Pirmas ir vienas iš svarbiausių klausimų, kylantis šeiminkams, tai parsivežus augintinį į namus – krūvelės ir balutės. Kaip išmokyti mažą šuniuką gamtinius reikalus atlikti lauke?
Kol augintinis dar visai jaunutis, tai ir jo šlapimo pūslė yra maža, greitai prisipildo ir jis negali kentėti. O jei tuo metu jūsų nėra šalia, tai jam nelieka nieko kito tik viską daryti namuose. Mažų šuniukų bausti tikrai nereikia ir nerekomenduojame, nes jis pradės bijoti ir kitą kartą slėpsis, kad jo nematytumėte.
Ką mes galime padaryti, tai kuo dažniau vesti augintinį į lauką: pamiegojo – į lauką, paėdė – į lauką, pažaidė – į lauką ar kai darosi neramus ir tarsi kažko ieško uostydamas žemę. Kuo dažniau vesime jauną šuniuką į lauką ir jam atlikus reikalus girsime, džiaugsimės ir duosime skanėstą, tuo jis greičiau supras, kad tuštintis lauke yra smagu ir naudinga: šeimininkas laimingas, gaunama skanėstų ir daug teigiamų emocijų. Įpročiai užtvirtinami geromis asociacijomis ir paskatinimais visada duoda teigiamą rezultatą.
Žinoma, svarbu ir rutina mityboje. Jei šuniukui maisto bus palikta visą dieną pilni dubenėliai, tai jis maitinsis nereguliariai, ko pasekoje ir tuštinsis bet kada tik panorėjęs. Rekomenduojam šuniuką maitinti 3-4 kartus, po pasivaikščiojimų, kad paėdęs lauktų šeimininkų grįžtant po darbų arba po vakarienės iškentėtų iki ryto.
Apsišarvuokite kantrybe, augintinis tikrai išmoks prašytis ir tuštintis lauke, tik tam reikės rutinos, skanėstų ir žinoma laiko.
Teksto autorė
Dog Punk šunų mokyklos trenerė Dovilė Žlėjaitė-Žalienė