Kaip paruošti šunį naujagimiui

   Kai namuose atsiranda naujagimis, pasikeičia šeimininkų rutina ir įpročiai. Kartu keičiasi ir mūsų gyvūnai – patiria mažesnį ar didesnį stresą. Naujagimio atsiradimas – didelė šventė, bet ir didelis iššūkis šuniukui, ypač, jei jis nebuvo pratinamas prie namų taisyklių, elgdavosi kaip tik nori ar neaugo su mažais vaikais.

   Todėl, kad visiems būtų ramiau ir lengviau, tik sužinoję, kad laukiatės kūdikio, pamažu susidėliokite planelį: galbūt keisis šuns poilsio vieta, galbūt jam bus negalima įeiti į kambarį, kuriame miegos vaikutis ir t.t. Atlikę šiuos namų darbus per 9 mėn., susidėlioję ir išmokinę savo augintinį naujų taisyklių, galėsite būti ramesni ir patys, ir šuo nestresuos parsivežus vaikutį į namus.

   Leiskite šuniui apuostyti visus naujus daiktus, rūbelius, kurie bus skirti vaikučiui.

   Grįžusi į namus, šeimininkė turėtų visų pirma pasisveikinti ir pasidžiaugti augintiniu. Paskui, turint daug skanėstų ir esant kūdikiui tame pačiame kambaryje, galima atkreipti šuns dėmesį, jį paglostyti, pažaisti su juo ir pamaitinti. Šuo puikiai užuos naujagimio kvapą, bet gaus daug dėmesio iš šeimininkės, todėl per daug jo nesureikšmins ir ,galiausiai, visiškai prie jo įpras. Paskui, laikant vaikutį ant rankų, reikia leisti ir augintiniui jį apuostyti, vis giriant, ramiai kalbinant ir apdovanojant skanėstais.

   Šuo gali sureaguoti ir į vaiko verksmą, bet, turint skanėstų ir mėgiamų augintinio žaislų, vėlgi nukreipiame šuns dėmesį, jam nereaguojant į garsus džiaugiamės, pažaidžiame ar apdovanojame maistu.

   Labai svarbu – niekada nepalikti kūdikio su gyvūnu vienų, kad ir koks jūsų augintinis mielas, geras ar draugiškas būtų. 

   Visada laikykitės nusistatytų taisyklių: ir jums bus ramiau, lengviau, ir šuo puikiai žinos, kas jam galima ar negalima, ir nekils papildomo streso dėl neaiškių situacijų.

 

 

Teksto autorė –

DogPunk šunų mokyklos trenerė
Dovilė Žalienė