Kaip pagerinti santykius su savo augintiniu

Gal kai kam tai yra žinoma, bet tikiu, kad daugelis žmonių nesupranta ir nežino, kaip pagerinti santykius su savo augintiniu.

🐾Pirmiausiai reikėtų išmokti jo/jos kūno kalbą. Ir, paprastai kalbant, nelįsti, kai šuo to nenori. Ar Jums patinka, kai Jūsų šeimos narys ateina ir lenda, čiupinėja, nori apsikabinti, nors Jūs norite pailsėti, nes esate pavargę, ar tiesiog Jums nepatinka prisilietimai? Taip pat stebėkite ir stenkitės išmokti suprasti, kur Jūsų šuniui patinka paglostymai (kurioje kūno dalyje), arba išmainykite prisilietimus į maistą (pinigus), taip yra ilgainiui pakeičiama asociacija, kad prisilietimas ar paglostymas gali būti malonus ir vertingas. Gerbkime mūsų augintinių asmeninę erdvę!

🐾Lauke neleiskite svetimiems lįsti prie Jūsų šuns. Geriau būti nedraugišku kitų žmonių atžvilgiu nei pažeisti šuns saugumo jausmą šalia Jūsų.

🐾Daug žaiskite su savo šuniu (žinoma, reikia atsižvelgti į šuns reaktyvumą, nepersistengti, neleisti žaisti iki netinkamos nervų būsenos, isterijos ir pan.).

🐾Reikia išmokyti šunį nusiraminti. Yra daugybe technikų, kaip tai padaryti.

🐾Jei šuo leidžia ir jam patinka, galite išmokti daryti jam masažą. Bent kartą per savaitę padaromas atpalaiduojantis masažas yra didelis pliusas šuns sveikatai ir Jūsų santykiams su savo augintiniu.

Teksto autorė
Mokyklos įkūrėja ir vyresnioji trenerė
Žana Penkauskienė

FB – Zhan Ra   @dogpunk.lt  #zanadogtrainer