AUGINTINIŲ ATOSTOGOS

🤷 Šeimininkams, planuojant atostogas, dažnai kyla klausimų, kur ir kaip palikti savo augintinius. Kartais tampa dilema ar imti kartu ar patikėti specialistams/treneriams.
🫣 Pasirinkus augintinio atostogas trenerių namuose, šeimininkai nerimauja ar viskas gerai ar nieko netrūksta ir ar tinkamai prižiūrimas jų mylimas augintinis.
☝️Tad, mes norime Jus nuraminti ir pasidalinti patirtimi, kaip vis dėl to elgiasi ir jaučiasi Jūsų augintinis mūsų rankose. “Atidengsime užuolaidas”
🧳 Šuniukas atkeliauja su savo lagaminu (lagamino svorio neribojame 🙂 ). Augintinis susikrauna viską kas jam patinka- mėgstamiausias maistas, gardžiausi skanėstai,
bliūdeliai,žaisliukai, gultas, pledukas ir pns, viską, kas augintiniui teikia džiaugsmą.
🐕Pirmos keturios valandos-tyrinėjimo valandos. Viskas taip naujai kvepia. Mes stengiamės užimti šuniuką veikla, kuri lemia gerą jo nuotaiką.
Artėjant vakarui, augintinis pradeda nerimauti ir ieškoti šeimininkų bei savo įprastos erdvės.
Dažnai tyrinėja ir daug uostinėja tą vietą, kurioje paskutinį kartą buvo šeimininkas. Reikia “savo” kvapo 🙂
✨ Pirmosios naktys būna sunkiausios ypatingai jautresnės sielos šuniukams.
Mes tai suprantame ir stengiamės kuo labiau sumažinti šuniuko nerimą ir jaudulį. Dažnais atvejais renkamės poilsį ir miegą su Jūsų augintiniais kartu.
🐾Sekiojimas. Dažnai šuniukas tiesiog “priklijuojamas” prie trenerės ir sekioja ją visur. Mums svarbu įvertinti augintinio emocijas, kaip jis jaučiasi ir kokios sielos tai šuo.
Šunims nėra sudėtinga prisitaikyti naujoje aplinkoje ir laikytis buvusio ar esamo režimo, svarbu įgauti šuns pasitikėjimą. Atsakas būna greitas ir jie mielai įsitraukia į veiklas su treneriais.
🐩 Personalūs ir dažni pasivaikščiojimai kartu su įdomia veikla, žaidimais- greitai praskaidrina šuns liūdesį ir/ar nerimą.
Aiškios ir visada vienodos taisyklės neblaško šuns, o tinkamas elgesys ir taisyklingai atliktos užduotys užtvirtinamos vertingu maistu ar skanėstais.
Įgyjus pasitikėjimą trenere ir jos erdve, kai tampa aiški chronologija ir žinomos taisyklės jūsų augintiniui nebelieka laiko liūdėti ir jaudintis.
🎯Trenerės išmano savo darbą, žino kaip elgtis įvairiose gyvenimiškose situacijose, numato į priekį galimas rizikas pasivaikščiojimo metu.
Teksto autorė
DogPunk šunų mokyklos trenerė
Ilijanka Juknevičienė

 

Teksto autorė jaunesnioji DogPunk šunų mokyklos trenerė Ilijanka Juknevičienė