Kaip išmokyti šunį ar šuniuką paklusnumo (1 dalis)

GEROS ŠUNS MANIEROS
Pirmiausia pagalvokite, ką Jums tai reiškia 🤔
Pradžioje šuniukai visada atrodo mums mieli ir žaismingi, nesureikšminame, kai kandžioja mums pirštus, mažos išdaigos – linksmos ir juokingos. Miela, kai šuniukas neša šlepetes, urzgia ar bėga nuo Jūsų, kai duodate skanėstą. Bet ar vėliau, ateityje, Jums patiks toks elgesys?
Ar šuniukas, kuris šokinėja ant Jūsų ir kitų žmonių galės tai daryti, užaugęs iki 40-50kg? O net ir mažų veislių šuniukai gali sudraskyti pėdkelnes ar ištepti kelnes.
Kita situacija – šuniukas bėga nuo Jūsų, kai gauna labai skanų skanėstą. Vadinasi, nenori dalintis. Atrodo – normalu. Bet, užaugus jūsų augintiniui ir jam pradėjus rimtai saugoti maistą, jūsų nuomonė pasikeis ir situacija taps rimta.
Dažnai namų taisyklės nurodo, kad, pavyzdžiui, šeštadieniais negalima lipti ant sofos. Šuo nesupranta šeštadienių ar pirmadienių. Jeigu galima, vadinasi, galima VISADA! Bet sprendimas yra! Pavyzdžiui, Jūs galite išmokyti savo šunį, kad ant lovos lipti ir gulėti galima, kai patiesiame mėlyną, šuniui priklausantį, pledą.
Visos taisyklės turi būti aiškios ir visada su konkrečia dienotvarke:
🐾 parėję iš lauko visada nuvalome letenas;
🐾 nuo vaikystės kerpame nagus ir tai yra smagu;
🐾 ant sofos gulėti ir žaisti yra draudžiama.
Primename – negalima, vadinasi, negalima NIEKADA. Tada bus lengva ir Jums, ir Jūsų augintiniui suprasti savo namų taisykles.
Todėl, tik parsivežę naują šeimos narį, pagalvokite kartu su šeima, kas jums bus priimtina ateityje, o kas ne. Pagalvokite, ar turėdami vaikų, norėsite kad šuo gulėtų, žaistų, miegotų jūsų lovoje. Namų taisyklės ir jūsų augintiniui, ir jums tik palengvins kasdienybę, sukurs patogią, saugią, visiems tinkamą aplinką.
Teksto autorė  DogPunk šunų mokyklos j. trenerė
Karolina Žukovskaja 💥