Aplinkos ignoravimas

Aplinkos ignoravimas – vienas svarbiausių dalykų ką galite duoti savo jautriems, bailiems ir nepasitikintiems savimi šunims.
Viena dažniausiai pasitaikančių situacijų, kai šeimininkai sukuria ir leidžia jausti per didelį socialinį spaudimą savo augintiniui. Šuniukas jaučia spaudimą tada, kai yra leidžiama kitiems/nepažįstamiems žmonėms lįsti į jo asmeninę erdvę arba jis yra įmetamas į dirgiklių epicentrą.
Vienas iš būdų, kaip užtikrinti šuniuko saugumo jausmą – nematomumas 🙈
Nematomumas reiškia, kai mokote gimines, svečius ar tiesiog sutiktus praeivius ignoruoti jūsų šunį. Kaip tai padaryti ir kaip teisingai padaryti?
Jūs, kaip šeimininkas turite užtikrinti, kad kiti asmenys:
☝️Nepalaikytų akių kontakto su jūsų augintiniu;
☝️Nekalbintų;
☝️Neitų per arti šuns;
☝️Neglostytų.
Leisdami savo jautriam augintiniui suprasti, kad pašaliniai žmonės nekreipia į jį dėmesio ir nieko jam neketina padaryti – padėsite jam sukaupti pakankamai drąsos prieiti prie nepažįstamo kartu su Jūsų pagalba. Galite leisti apuostyti ar tik stebėti iš toliau nepažįstamą objektą, o jei reikalauja situacija tai ir susipažinti su aplinka ir joje esančiais žmonėmis. Žingsnis po žingsnio, Jūsų keturkojis nustos būti savigynos būsenoje ir taps smalsesniu, drąsesniu, labiau pasitikės supančia aplinka, dėl šių priežasčių sukurkite aplinkos ignoravimą.
❗️Svarbiausia, kad šuo pasitikėtų Jumis, nes Jūs esat ir turit būti saugios erdvės užtikrintoju❗️
Tekstą paruošė mokyklos asistentas