Kaip šunį pratinti prie antsnukio

Antsnukis vis dar siejamas su piktu ir pavojingu šunimi. Tačiau taip tikrai nėra. Tai pagalbinis įrankis, kad visiems aplinkiniams būtų ramiau ir tiesiog kai kuriose savivaldybėse antsnukiai yra privalomi.

Antsnukių įvairovė ir jų pritaikymo būdų yra tikrai ne vienas ir ne du. Svarbu išsirinkti tinkantį konkrečiam šuniui ir žinoti, kokia bus jo paskirtis. Atkreipkite dėmesį, kad antsnukis nespaustų šuniui, kad šuo galėtų lengvai kvėpuoti ir iškišti liežuvį, norėdamas atsivėsinti.

Dauguma šunų tikrai nemėgsta nešioti antsnukių, tačiau, pasirinkdami tinkamus metodus ir paskatinimus, galime padaryti, kad antsnukio užsidėjimas būtų lyg žaidimas su teigiamomis asociacijomis.

Šiam pratimui geriausiai tiktų shaping’o metodas, kai šuo pats priima tam tikrus sprendimus. Dar kitaip aš šį mokymo būdą vadinu: šalta/karšta. Reiktų rankoje laikyti antsnukį ir laukti, kol šuo susidomės juo, prieis apuostyti, tada markiruojame šį jo veiksmą ir duodame skanėstą. Kai šuo pradeda suprasti, už ką gaunamas maistas, tada pradedame pratimą sunkinti ir šuniui pažymime, kai jis bent truputį įkiša snukutį į antsnukį. Taip po truputį mokiname ir skatiname, kol šuo jau noriai kiša nasrus ir pabūna kelias sekundes. Tada, prilaikydami ranka, galime įmituoti užsegimą ir vėl skatinti maistu, kol galiausiai pilnai galime užsegti antsnukį.

Tai pareikalaus daugiau jūsų kantrybės, bet galutinis rezultatas tikrai nekels jokių blogų emocijų jūsų augintiniui, o priešingai – bus kaip dar vienas smagus užsiėmimas, bei tarpusavio ryšio stiprinimas.

Teksto autorė –

DogPunk šunų mokyklos trenerė
Dovilė Žalienė